Schola dziecięca „Boże Echo”

Śpiew w liturgii odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niemu możemy jeszcze bardziej poczuć ducha wspólnoty, który powinien charakteryzować każde zgromadzenie liturgiczne.

Na przełomie marca i kwietnia 2014 r. została powołana schola dziecięca „Boże Echo”. Głównym argumentem przemawiającym za utworzeniem owej scholi była przede wszystkim chęć pomocy w lepszym przeżywaniu liturgii Niedzielnej Mszy Świętej z udziałem dzieci, która odbywa się każdej niedzieli o godz. 10.30.

Schola powstała z inicjatywy ks. Proboszcza. Na początku liczyła około 20 dzieci, dziś natomiast liczba „śpiewaków i śpiewaczek” przekroczyła 30 osób. Głównie są to dzieci ze szkoły podstawowej, a nawet z przedszkola.

Nazwa scholi „Boże Echo” była pomysłem jednej z uczestniczek. Nazwa została wybrana przez Księdza Proboszcza spośród wielu propozycji zgłoszonych do konkursu na jej nazwę.

Działalność scholki „Boże Echo” polega głównie na oprawie muzycznej liturgii niedzielnej Mszy Świętej. Dzieci swym śpiewem chcą wielbić Boga, upiększając liturgię. Przy tym chcą zachęcić wszystkie dzieci w parafii do aktywnego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Dzieci śpiewają (często też tańczą) przy akompaniamencie gitary. Czasami towarzyszą im też marakasy i instrumenty klawiszowe na których gra ks. Paweł.

Oprócz oprawy niedzielnych Mszy Świętych, scholka angażuje się również w inicjatywy parafialne takie jak Jubileusz 15-lecia naszej parafii czy spotkanie ze św. Mikołajem – 7 grudnia 2014 r.

Uczestnicy często służą jako lektorzy i kantorzy na liturgii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zasilenia szeregów naszych małych wokalistów, którzy śpiewem chcą chwalić Pana Boga.

Urszula Robak
Animatorka Scholi