Schola młodzieżowa

Mówi się o tym, że śpiew to najpiękniejsza muzyka na świecie, a jeżeli tak twierdzi poeta, to jakże nie ofiarować tej najpiękniejszej muzyki dla tego, kto jest najważniejszy i najbliższy każdemu człowiekowi wierzącemu – Panu Bogu. Aby tę ofiarę móc Bogu składać, kilkoro młodych ludzi z naszej parafii zorganizowało się, aby poprzez talent otrzymany od Pana Boga wychwalać Go w pieśniach i piosenkach religijnych wykonywanych podczas liturgii Mszy Świętej i w trakcie różnych nabożeństw.

Schola młodzieżowa, to nie tylko sam śpiew, ale również spotkania. W każdy piątek o godz. 18.00 staramy się spotykać by w naszej „wspólnotce” móc uczyć się nowych pieśni i piosenek, które będziemy mogli wykorzystać podczas niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Najczęściej są to piosenki religijne poznane podczas pielgrzymek lub innych spotkań modlitewnych. Prócz niedzielnej Mszy Świętej staramy się posługiwać naszym śpiewem, podczas różnych uroczystości kościelnych. Od lat, w noc wigilijną o godzinie 23:30 śpiewamy kolędy i pastorałki, by w atmosferze modlitwy i radości wypływającej z Narodzenia naszego Pana móc przywitać, tego, który przyszedł, aby ofiarować się za nas na Krzyżu. Również podczas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w okresie Wielkiego Postu nasza schola prowadzi drogi krzyżowe o godzinie 19. Staramy się przy tym wykorzystać różne środki multimedialne, aby jeszcze łatwiej trafić z Dobrą Nowiną do dzisiejszego człowieka. Co roku mamy zwyczaj przedstawiać również niezwykłą, bo sceniczną drogę krzyżową. Podczas Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek, prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu śpiewając pieśni i piosenki o tematyce pasyjnej oraz modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby wesprzeć szeregi naszej małej wspólnoty, by z odwagą przybyli do nas, a my przyjmiemy ich z otwartym sercem – śpiewająco.

Anna Skiba
Animatorka Scholi